Kto stojí za Cynickou obludou ?

Autor: Barbara Nováková | 12.11.2012 o 18:45 | (upravené 12.11.2012 o 20:27) Karma článku: 17,47 | Prečítané:  18097x

Touto otázkou sa už dlhší čas zaoberá podstatná časť slovenskej internetovej komunity, dôkazom čoho je i veľa internetových diskusii, či značne zahmlievajúci rozhovor s jedným z jej autorov na túto tému. Doteraz ani nevedno, či je len jeden, alebo sú viacerí. Na tejto stránke sa, ako výstižne hlása podtitulok, stretávajú "zlí ľudia na dobrej adrese", nachádzajú sa tu vtipne a trefne komentované udalosti v spoločnosti vo forme obrázkov, doplnené krátkym textom. Publikovať začala v máji 2012. Autor(i) je/sú fiktívny(i) a názory na jeho/ich identitu sa rôznia. A anonymita im v zámere poskytnúť, často kontroverzný pohľad na vec, vyhovuje.

Povedzme, žeby sa niekto hlbšie zaujímal o pravú identitu tvorcov týchto brilantných komentárov. Čo by spravil ? Ako prvé by asi každému napadlo navštíviť túto stránku a priamo na nej hľadať nejaké indície. Hmm...na prvý pohľad tam nie je nič nezvyčajné. Možnosť stať sa fanúšikom i na Facebook-u a dostávať tak i touto cestou dennú dávku humoru, nejaká inzercia, kategória "Najobludnejšie", a úplne dole archív blogu.

Kde teda nájsť kľúč k odhaleniu, resp. aspoň nejaký náznak, hovoriaci o identite autorov?

Skúste si to sami.

Kliknite na tlačidlo "Donate", nachádzajúce sa pod kategóriou "Najobludnejšie". Otvorí sa vám stránka platobného systému paypal s formulárom na vyplnenie. Stále nič nezvyčajné, poviete si.

Ale potom si všimnete emailovú stránku...peniaze@humno.sk.

Keď som to prvýkrát uvidela, zapadli mi viaceré náznaky do jednej kompletnej skladačky. Len tak skusmo, skúste si vybaviť jednu z najčastejšie humorizovaných záležitostí na tejto stránke. Tou je, samozrejme, Vilo Rozboril a jeho Modré z neba. A teraz si vybavte meno blogera, ktorý v názore (s ktorým sa stotožňujem) na (ne)humánnosť tejto relácie rozdelil internetovú komunitu na dva názorovo odlišné tábory. Správne, je to Samo Marec.

Čo spája Sama s touto emailovou adresou ? Tá patrí totiž stránke, na ktorej Samo bloguje. Okrem neho mám dosť silné podozrenie i na Rada Ondřejíčka, prevádzkovateľa Humna (i keď v rozhovore pre SME tvrdí, že Cynická obluda nie je).

Na záver

Moje závery nemusia byť správne. Sú to len dohady, založené na viac-menej (ako sami uznáte) relevantnom dôkaze. Ak by Samo s Radom boli naozaj jedni z autorov, resp. len oni či jeden z nich, vyvstáva otázka, či to bola z ich strany len nešťastná chyba, alebo zámer. To je však na každého úsudku.

V tejto chvíli nám len ostáva naďalej sa baviť na kreativite autora(ov) týchto komentárov, pomáhajúcich nám prežiť ten marazmus navôkol. Oblude zdar!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?